לפני חמש שנים, לבקשת בננו מאיר שהגיע למצוות, הפקנו סרט שהפך מהר מאוד לסרט זיכרון על הסבא, אבינו מורנו הרב יצחק מאיר האיתן זצ"ל, שבאותה שנה ציינו 20 שנים לפטירתו (ביום שישי השבוע, ו' באלול, יחול יום השנה ה-24 לפטירתו).

לחצו כאן לצפיה בסרט

שמחנו שמעתה תהיה לנו דוגמא לסרט זיכרון על רב, סרט שלא בהכרח עצוב, שאין בו שירת נשים ובכלל זה היה די חדשני אז להפיק סרט על רב כי המדיה הזו נתפסה כחילונית משהו.
מאז, ב"ה, זכינו להפיק סרטים על הרב חיים דוד הלוי ועל הרב שאול ישראלי, על הרב פרץ מיימון ועל הרב משה נעמן, על הרב יחזקאל דאום ועל הרב אלחנן סמואל, על הרב תובל ובימים אלה אנחנו משלימים סרט על הרב בנימין אביעד, כולם צדיקים וזכרם לברכה!
מקובל להוציא ספר מאמרים תורניים לזכר רב שנפטר, להקדיש ימי לימוד לעילוי נשמתו, לארגן יום עיון או לבנות בית מדרש לזכרו,
ואנחנו באים ומציעים גם להפיק סרט על אישיותו, קורות חייו ומורשתו, כדי ללמוד וללמד הנהגות טובות, כדי לשכלל את סולם הערכים שלנו ושל הדורות הבאים.
מבני רבנים שמענו את התיסכול, שמגיעים לאזכרה מידי שנה, שומעים שיעורי תורה רבים וטובים אבל יוצאים בסוף הערב בלי לזכור אפילו לכבוד מי היה כל הלימוד ואיזה אדם הוא היה.
לא חדש לנו שסרט ממחיש בצורה הטובה ביותר תכונות וערכים. אם תמונה טובה מאלף מילים אז סרט על אחת כמה וכמה.
והנה כמה פידבקים שקיבלנו, ודווקא ממשפחות של רבנים שהפקנו להם סרט:
  • "אנחנו רוצים להפיק סרט על הרב שאול ישראלי", אמר הקול מעבר לקו. "עבור מי?", שאלתי. "לתלמידי בתי הספר, לנוער... ושגם מבוגרים ילמדו ויהנו ממנו". וכי אפשרי הדבר? איך מנגישים נושא כזה בחצי שעה, ועוד בסרט שכולם יהנו ממנו? קיימנו פגישה עם אמציה והרעיונות צצו, נשלפה מקלדת ופתאום גם רשימת מרואיינים ארוכה לפנינו, כל אחד על נושא אחר הקשור לרב ישראלי ומתקופת היכרות אחרת. צוות מקצועי נמרץ חקר ולמד את דמותו של מו"ח זצ"ל ופועלו, בלש חטט בארכיונים ומצא קטעי הקלטות גנוזות וסרטים נשכחים, תאם עם עשרות מרואינים ברחבי הארץ ונסע לראיינם, ואף רתם גם אותי לעשיה מרתקת. הלא יאמן בוצע. חצי שעה מרתקת ונעימה לעין מקיפה את דמותו של הרב ישראלי זצ"ל על המגוון הרב של היבטיה ואת פועלו על כל גווניו. הצגה שמעוררת הערצה והזדהות כאחד. "מתאבן" אמיתי ללמוד עמוק יותר של תורתו. יהי פועלם מבורך ! חוה וישראל שריר
  •  
  • ביום הזיכרון ה-31 לאבינו הרב אלחנן סמואל ז"ל שחל השבוע הקרנו לראשונה בקרב בני המשפחה וחברים את הסרט שערכתם. ההתרגשות הייתה גדולה ביותר. כולם ציינו שהצלחתם להעלות בצורה מרגשת ואמיתית את דמותו של אבינו כפי שהיא זכורה לרבים מאתנו וכפי שאנו מצפים שגם כל הדור הצעיר שלא זכה להכירו יתרשמו ממנה. פרסמנו בין מכרינו את הקישור לסרט וכבר מצאנו שמספר הצפיות ביוטיוב עד כה הגיע ליותר מ300. אחד מן הצופים לחש לי לאחר הקרנת הסרט: זוהי המתנה היפה ביותר שיכולת לתת לנו ובעיקר לדור הצעיר. די בהערה זו כדי להביע את הכל. לא נותר לי אלא להודות לכם על העבודה הנהדרת שעשיתם בעריכת הסרט בעזרת החומרים הבלתי מסודרים שיכולתי לספק לכם. בשם כל המשפחה תודה רבה, לאה סמואל
  •  
  • מאז עלה ליוטיוב הסרט על ראש משפחתנו הרב יחזקאל דאום זצ"ל, "כשהנשמה מאירה, סרט זיכרון לא עצוב", אנו מקבלים תגובות חמות מכל קצות הארץ ואפילו מחו"ל. עם סיום התהליך הארוך והמורכב של הפקת הסרט אני מבקשת להודות לכם בשמי ובשם המשפחה המורחבת. בתחילת התהליך היו לנו חששות לא מעטים. חששנו שדמותו המיוחדת של הרב יחזקאל לא תעבור מסך ולא תוצג במלוא מעלותיה ייחודה ומורכבותה. חששנו גם שהעלאת הזיכרונות  עשרים שנה אחרי פטירתו תעורר שוב רגישויות, צער וגעגועים. תחומי פעילותו הרחבים והיכרותו עם ציבור אנשים רחב ומגוון כל כך הצריכו עבודת תחקיר רבה ומפורטת. לאורך כל תקופת איסוף החומר הרב, התחקיר הארוך והמדוקדק והראיונות הרבים שערכתם, ליוויתם אותנו בסבלנות וברגישות רבה. ולבסוף מתוך ים החומר המצולם, שהוא לכשעצמו אוצר עבורנו, השכלתם לבחור בקטעים הנכונים ולצרף אותם בצורה יצירתית ומרתקת. והתוצאה: סרט קולח של כחצי שעה בו עומדת לנגד עינינו כמו חיה דמותו של הרב יחזקאל זצ"ל על כך אנו מודים לכם ומאחלים שתזכו להפיק עוד הרבה סרטים מרתקים ומחכימים, מאירים ומשמחים. כל טוב והרבה הצלחה, רחל וכל משפחת דאום
  •