יש המון אנשים טובים בעולם. אני פוגש אותם במהלך צילומים של מגוון סרטים שעוברים אצלנו באולפן. בעמותות החסד, במוסדות החינוך, בשירות הלאומי, בצבא וגם בסרטי זיכרונות על דמויות מופת שהיו בקרבנו. אולם ריכוז כזה של כל כך הרבה אנשים טובים יחד, זו באמת תופעת טבע.
המשימה היתה לא פשוטה:
מצד אחד לעשות סרט על פרויקט "בשביל דניאלי", ולהראות את הבנות המתנדבות שעברו תקופות לא קלות והחליטו להתגבר ולהתעלות דוקא על ידי נתינה לאחר. מצד שני לעשות סרט על דניאלי זוננפלד ז"ל, נערה שעליה באמת אפשר להגיד את המשפט הנפוץ מדי "אין דברים כאלה" - מין שלימות נדירה של המון כשרונות, צניעות עצומה, שמחת חיים מדבקת ועוצמה בלתי רגילה של מסירות למען כל מי שנזקק לעזרה (וכל זה ללא שמץ של גוזמא).
התסריט שעלה בפגישה הראשונה משלב את שתי המשימות יחד. בחרנו שתים מתוך הבנות המתנדבות בפרוייקט, ועברנו איתן מסע קצר ומאוד עוצמתי שבו הן מכירות את דניאלי, את המקום העיקרי שבו התנדבה, ופוגשות את האנשים שהכירו אותה במהלך חייה הקצרים מדי.
מסתבר שהתסריט אכן היה קולע וניתן לראות את התוצאה בסרט שהופק לקראת האירוע. חדוה ואור (שימו לב לסמליות של שמותיהן), נערות מקסימות המתנדבות בשירות לאומי בצפת, שיתפו פעולה באופן יוצא מן הכלל. הן פתחו את ליבן, סיפרו על הפרויקט ומקומו בחייהן, ובעיקר הגיעו כדי באמת לשמוע על דניאלי.
האמת היא שאי אפשר להשאר אדישים כשפוגשים את האנשים שהכירו את דניאלי. מדהים, עד כמה היא הצליחה לגעת בלב של כל מכריה ועד כמה היא ממשיכה לחיות  בקירבם עם אותו צחוק מיוחד ונתינה ללא גבול.
המפגש של אור וחדוה היה מרתק, מרגש ואפילו מטלטל. היה שם המון בכי והמון צחוק גם יחד. הן התחברו לילדים ולנערים המקסימים שדניאלי ליוותה בתקופת מחלתם. הן הפכו לחלק מהמשפחות שדניאלי נגעה בהן בחייה, והתרשמו בלי גבול מהאנשים שמובילים את ההתנדבות, גם עם הילדים החולים וגם עם הנערות המתנדבות בשירות הלאומי.
הדבר החשוב ביותר מבחינתי היה לשמוע מהן שהמפגש הזה אכן היה משמעותי בשבילן והן לוקחות ממנו הרבה להמשך החיים. האמת? גם אני.
לחץ כאן לצפיה בסרט