נתחיל מזה שעד כה צפו בקליפ למעלה מ-6000 אנשים וזה בשלושה ימים בסה"כ.
לטובת מי שלא יודע על איזה קליפ מדובר – הנה הקישור – לחצו כאן ותצפו בשתיים וחצי דקות שמסכמות באופן יצירתי ביותר שנת פעילות שלנו באולפני אתרוג.
איך כל זה התחיל?
רשמתי לחיים אקשטיין (החתן שלי, אם יורשה לי להשוויץ) את כל הסרטים המיוחדים שהפקנו השנה, את כל הלקוחות המעניינים שעבדנו איתם השנה, את כל החידושים וההשקעות. יצאה רשימה ארוכה ומכובדת. הייתי אומרת אפילו – מרגשת.
אז קודם כל הודיתי לא-ל הזן והמפרנס אותנו תמיד בכל יום ובכל עת ובכל שעה.
אח"כ שלחתי לחיים, בבקשה שיכתוב שיר על כל הסיכום הזה, לאיזה מנגינה שתתאים לו.
תוך יומיים בלי להגזים הוא הראה לי מה יצא מתחת ידו המוכשרת
ומכאן ואילך פרץ היצירתיות באולפן לא פסק (וכל זה בשלושה שבועות בסה"כ):
התחלנו לאסוף קטעי סרטים שישולבו בקליפ ועמי, העורך הוותיק והמנוסה ביותר אצלנו, השביע אותי שהקליפ יהיה מושקע והוא רוצה להיות אחראי על העריכה.
ביקש, אמר ועשה. אבל לא רק עריכה ולא רק עיצובים מושקעים והנפשות למיניהן, אלא ביים כל שורה בשיר.
ואמציה – הלך אתו עד הסוף, וגם כל הצוות. זה היה מדהים לראות את שיתוף הפעולה של כולם וההירתמות שלהם להצלחת המשימה.
מי שצפה בסרטון הזה כמה פעמים בטח שם לב למחשבה שהושקעה בכל פריים, ואני יכולה לספר לכם לא רק על מחשבה אלא גם על עשייה: תלך, תבוא, תצלם פה, תצלם שם, תעמיד חצובה, סטדי קם, גרין סקרין ועוד כל מיני כלים מקצועיים.
טוב, אין מה לדבר, התוצר מדבר בעד עצמו וגם 6000 הצפיות (בפייסבוק, ביוטיוב ובאתר) והתגובות המתלהבות (רבות מהן בסגנון: מדהיםםםםם, מקסססססים וכדומה)
התגובה שהכי שמחה אותי הייתה, שהקליפ הזה מכניס את ראש השנה באווירה שמחה, של התחדשות ועשייה.
ולסיום כמה מילים על העשייה, שהשנה באמת הייתה איכותית יותר מכל שנה, ויעידו על כך אנשי הצוות באולפני אתרוג, שהתבקשו לכתוב מה היה הכי משמעותי בשבילם השנה.
להלן מדגם מייצג:
 

עמי לוי:

מבחינתי המאורע המכונן שלי כעורך היה הסרט המונומנטלי על ברוך דובדבני ז"ל. מכל כיוון וזווית שנסתכל על זה - הבן אדם היה אישיות בקנה מידה של אחד בכמה דורות. וזו לא מליצה. מי שחתום על העלאת כ- 1,200,000 יהודים לארץ מעשרות ארצות ומקומות נידחים - איננו אדם מן השורה. אישיות יוצאת מגדר הרגיל, תלמידו של הרב קוק זצ"ל, איש הרוח של תנועת ברית החשמונאים, מפיח חיים ועידוד בקרב האודים המוצלים מאש אירופה הנאצית ובחשאי מעלה אותם לארץ, ומכאן והלאה מחסל סדרתי של גלויות ישראל.
ברור שעריכת סרט על דמות ענקית כזו - צריכה חשיבה רבה והרבה תכנון. אברהם, בנו של ברוך דובדבני מסר לנו חמישה ארגזי ארכיון עם מאות תמונות ומסמכים. עברתי עליהם אחד אחד ובחרתי את המתאימים ביותר לסרט. אכן זהו הסרט המורכב, הגדול והעשיר ביותר שיצא מתחת ידי באולפני אתרוג, כאשר עריכתו ארכה יותר מחצי שנה!

 יונתן שיוביץ:

במהלך השנה אנחנו מצלמים לא מעט סרטי זיכרון על אנשים שונים מרקעים שונים. מכל דמות אני מוציא תובנות לחיים ביחס להורים, לאישה, לילדים ,לחברים ולתורה. פעמים רבות אני מקשיב למרואיינים שמספרים על תכונות ומעשים של הנפטר ואני משווה את עצמי אליו. איפה אני עומד בתכונה הזו ואיך אני הייתי מתנהג בסיטואציה הזו. למשל בראיון על "נאפו", מספר חבר על איך שהוא היה טוטאלי עם הילדים שלו ואיך שהוא היה משקיע והולך איתם לגן שעשועים ומשחק יחד איתם ובאותו רגע בא לי לחזור מהעבודה מוקדם ולשחק עם הילדים שלי.

 אביטל אביעזר:

אני מאוד אוהבת לשמוע את הסיפורים על האנשים שאנחנו עושים עליהם סרט. יעיד על כך בעלי, שאני חוזרת כל יום עם סיפורים מדהימים. מאוד אהבתי את הסיפורים על אסי בן דוד ז"ל, שנהרגה בגולן לפני 40 שנה, בסופה של מלחמת יום כיפור.
אני מרגישה שמכל דמות שעושים עליה סרט אני לוקחת רעיונות ותובנות להמשך החיים.

 
בפרוס השנה החדשה, אני מאחלת לעסק שלנו שימשיך להתקדם ולהתרחב על ידי כך שייתן מענה למשפחות רבות, לקהילות, למוסדות ולארגונים, שישפיעו מטובם, שיפרסמו את ערכם וינחילו לדורות הבאים זיכרונות טובים וערכים חשובים.
שנה טובה,
נעמי