סבתא בת 26 ורוצים ללכת בדרכה

שלושת האחים לבית בן דוד היו ילדים קטנים כשנהרגה אמם, בגיל 26 בסך הכל, לפני ארבעים שנה. אסתר (אסי) בן דוד הייתה ידועה בין חבריה כציונית נלהבת, אידיאליסטית, אשת חיל רבת פעלים, אבל הילדים שלה לא הספיקו לראות את כל זה. סיפור חייה של אסי היה די חתום מבחינתם, והם לא תכננו לפתוח אותו.
"כל השנים לא היינו בקטע של 'לחפש זכרונות', ולא היינו כל כך בראש של לעשות סרט,” מספר הבן הבכור אריאל, “אבל איך כשמתחילים – אתה מתחיל להיכנס לזה. אתה מוצא דברים, אתה שומע דברים, זה סוג של מסע.”
“זה היה נכון לתת לאולפני אתרוג לעשות את התחקיר בעצמם,” אומר הבן גולן, “זה נתן את הדמות בצורה אובייקטיבית. לא הכרנו באמת את אמא שלנו, רק הסיפור הכללי היה ידוע לנו, ופתאום קיבלנו מסכת שלמה של אישיות וסיפור חיים.”

 

לזכרה של אסתר (אסי) בן דוד

אריאל מוסיף "היה נעים לעבוד עם אמציה ונעמי. הם פתוחים, מכילים, לא התעקשו לעשות את הסרט איך שהם רוצים אלא היו פתוחים אלינו, ועשו את הסרט בצורה שתתאים לנו ולסגנון שלנו.”
"מה שהיה הכי חשוב לנו,” מוסיף גולן, "הוא שזה לא יהיה סרט משפחתי, אלא סרט שגם אנשים שלא קשורים יכולים לראות. סרט מעניין, מחבר לאידיאלים, מרומם.מהבחינה הזאת אולפני אתרוג עשו את העבודה המקצועית והנכונה.”